Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesTSC America Inc. SMBJ14CA R5G
SMBJ14CA R5G
5S-SMBJ14CA R5G
SMBJ14CA R5G
DIODE
Product Description
Packaging:0
Series:0.13104
Type:850
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):Active
Voltage - Breakdown (Min):Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:-
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):1
Power - Peak Pulse:14V
Power Line Protection:15.6V
Applications:23.2V
Capacitance @ Frequency:27A
Operating Temperature:600W
Mounting Type:No
Package / Case:General Purpose
Supplier Device Package:
Package / Case:General Purpose
Other:-55??????C ~ 150??????C (TJ),Surface Mount,DO-214AA,SMB
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated